درباره سرای ابریشم

 

حاج محمد رضا روحانی بنیان گذار و موسس سرای ابریشم، گلستان فرش ایران

حاج محمد رضا روحانی متولد ۱۳۲۵ بنیان گذار و موسس سرای ابریشم ، گلستان فرش ایران

 

راحت و با اطمینان خرید کنید!

در گذشته فرش به عنوان بزرگترین یا یکی از بزرگترین سرمایه های مادی هر خانواده ایرانی به حساب می آمد اما اکنون به مدد دستگاه های دقیق و مدرن بافندگی و تنوع حیرت انگیز فرش مقداری از ارزش آن کاسته شده ولی هنوز هم فرش برای خانواده ایرانی هم از حیث اهمیت آن در طراحی دکوراسیون منزل و هم از بابت ارزش ریالی آن اهمیت زیادی دارد.

انتخاب و خرید فرش به عنوان یک تصمیم اصولی که شاید هر ۱۰ سال یکبار رخ دهد از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.در خریدی که در یک بازه زمانی ۵ تا ۱۰ سال و با بهایی قابل توجه صورت می گیرد،قاعدتاً باید وقت و انرژی بیشتری برای آن گذاشت. اما عواملی این خرید را با سختی ها و بعضاً با مخاطراتی همراه کرده است.مثلا در کلان شهری مثل تهران انتخاب یک فرش از بین تعداد قابل توجه برندها و شرکت های تولید کننده فرش کار بسیار دشواری است. این در حالیست که بسیاری از این تولیدات از حداقل کیفیت نیز برخوردار نیستند و این شرکت ها با تولید فرش بی کیفیت و غیر استاندارد،کار انتخاب را برای مصرف کننده سخت تر می کنند.

انتخاب رنگ و نقش فرش نیز از آن دست کارهاست که برای خانواده بسیار لذت بخش است که اگر محل خرید به درستی انتخاب نشود، خود تبدیل به یک کابوس خواهد شد.

از همه این موارد گذشته خرید فرش در شهرهای بزرگ (بویژه تهران) با مشکل دیگری روبروست که به ظاهر حل ناشدنی است و آن چیزی نیست غیر از عبور کالایی به بزرگی فرش از ترافیک سرسام آور شهر تا منزل.

اما برشمردن این مشکلات برای منصرف کردن خانواده ها از خرید فرش نیست! همیشه مراکزی هستند که از قبل به نیازهای مردم فکر می کنند و راه های رفع آنان را می یابند. یکی از این مراکز سرای ابریشم به عنوان بزرگترین بازار فرش ماشینی کشور است که قبل از همه نیاز سنجی کرده و راه حل مشکلات را دریافته است.

حال به اختصار بعضی از مزیت های سرای ابریشم را باهم مرور می کنیم:

در سرای ابریشم ۱۲۰ برند برتر تولید کننده فرش کشور بصورت یکجا حضور دارند. آنها در سه طبقه این مجتمع هر کدام فقط فرش تولید خود را عرضه می کنند.این بهترین موقعیت برای خریدار است که بصورت مستقیم با تولید کننده روبرو شود و هرآنچه از رنگ و نقش و قیمت را که در نظر دارد از او مطالبه کند. در اینجا دست دلالان و متقلبان نیز کوتاه می شود و اطمینان را به خریدار اهدا میکند.به درستی که حضور این تعداد شرکت در کنار هم گلستان فرش ایران را رقم زده است.

سرای ابریشم با ارسال رایگان فرش به درب منزل،مشکل حمل و نقل را نیز حل کرده است.یعنی خریدار فرش را انتخاب و خرید می کند و فروشنده بدون گرفتن هیچ مبلغی فرش را در منزل تحویل او می دهد.

ما در اینجا تنها به دو نمونه از مزیت های خرید از سرای ابریشم اشاره کردیم و در آینده شما را با مواردی دیگر از برتری های این مجتمع عظیم فرش آشنا خواهیم کرد.

سرای ابریشم در زمینی به مساحت تقریبی ۱۵۰۰ متر مربع با زیر بنایی در حدود ۴۰۰۰ متر مربع واقع در بازار تهران ، تقاطع خیابان شهید مصطفی خمینی و خیابان پانزده خرداد یا همان چهار راه سیروس واقع شده است. این پروژه عظیم با بیش از ۵۰ واحد تجاری در ۳ طبقه با ارتفاع۵ متر افتتاح شده است.

در کنار فرش های نفیس،مجموعه ای از زیباترین تابلو فرش های ایرانی را یکجا در سرای ابریشم خواهید دید.

 

امکانات ویژه مجتمع:

– ایجاد چندین رشته پله برقی با مارک Mitsubishi ژاپن

– آسانسور پانورومای اروپایی

– آسانسور حمل بار

– پارکینگ به مساحت ۱۰۰۰ متر مربع به صورت اختصاصی

– سیستم سرمایش و گرمایش مرکزی ریم آمریکا (rheem)

– تابلوهای تبلیغاتی در جلوی ورودی مجتمع (LED Bill Board )

– رستوران بین المللی با بیش از ۵۰ نوع غذای اصیل ایرانی و فرنگی

– بکارگیری اصیل ترین روش های معماری

– راهروهای عریض و سقف بلند ۵ متری

– نورپردازی خاص پروژه با آخرین تکنولوژی روز دنیا

-Void مرکزی و کانونی سرای ابریشم

-Void عظیم ورودی – در ضلع خیابان شهید مصطفی خمینی

– طراحی ویژه ، فاخر و منحصر به فرد

– اینترنت دائمی و پرسرعت (Wi – Fi)

– نگهبانی ۲۴ ساعته و شبانه روزی

– سیستم اطفاء و اعلام حریق (sprinkler)

– سیستم CCTV دائمی جهت بالا بردن امنیت (security)

– انبارهای متمرکز جهت نگهداری فرش

– بام باغ با امکانات ویژه در طبقه آخر (Roof Garden)

– برق اضطرای.